Blog

Cover Image

Od czego zależy wytrzymałość farb dekoracyjnych?

Styczeń 9, 2024

Wytrzymałość farb dekoracyjnych to kluczowy aspekt, który warto rozważyć podczas planowania remontu. Wiele czynników wpływa na trwałość i jakość farby, a ich znajomość pozwoli na świadomy wybór produktu.

Czytaj dalej

Cover Image

Farby ekologiczne, to znaczy jakie?

Listopad 4, 2023

Pojęcie "farby ekologiczne" staje się coraz popularniejsze, ale co tak naprawdę oznacza? W tym artykule rozwiejemy wszelkie wątpliwości i pokażemy, dlaczego warto sięgnąć po takie farby.

Czytaj dalej

Cover Image

Jak uzyskać efekt matowej ściany?

Wrzesień 8, 2023

Efekt matowej ściany to jeden z kluczowych trendów w dziedzinie designu wnętrz. Subtelna i jednocześnie elegancka, matowa powierzchnia daje pomieszczeniom wyjątkowy charakter. Jednak uzyskanie idealnej matowej ściany wymaga odpowiednich farb i technik aplikacji. W tym artykule pokażemy Ci, jak krok po kroku uzyskać efekt matu na ścianach oraz zaprezentujemy bogatą ofertę farb dostępnych w Hurtowni Farb Animir w Poznaniu.

Czytaj dalej

Cover Image

Które farby najłatwiej zmyć ze ścian?

Lipiec 3, 2023

Wybierając farby do malowania ścian swojego domu czy biura, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich estetykę i trwałość, ale także na łatwość w utrzymaniu czystości. Nikt nie lubi plam na ścianach, zwłaszcza gdy są trudne do usunięcia. W tym artykule podpowiemy, które farby są nie tylko bardzo efektowne, ale również niezwykle bezproblemowe podczas ich czyszczenia.

Czytaj dalej

Cover Image

Malowanie fasad budynków. Na jakie farby postawić?

Maj 22, 2023

Zewnętrzny wygląd budynku jest niemal tak ważny, jak jego wnętrze. Dlatego fasadę, powinno się co pewien czas odświeżać. Ponieważ jest ona wystawiona na działanie warunków atmosferycznych i innych czynników zewnętrznych użyta farba musi być odpowiedniej jakości. Różnią się one właściwościami, cenami i ilością dostępnych kolorów. Warto lepiej poznać dostępne rodzaje farb, żeby wybrać najlepszą dla fasady danego budynku.

Czytaj dalej

Cover Image

Czym się różnią farby do wnętrz, od tych stosowanych na zewnątrz budynków?

Marzec 6, 2023

Podczas budowy domu, następuje etap malowania ścian, zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Nie wolno zapominać, że do jednej i drugiej czynności, należy zastosować różne rodzaje farb. Ich główne różnice dotyczą przede wszystkim kluczowych składników, takich jak: pigment, spoiwa, rozpuszczalnik, czy środki pomocnicze. Farby zewnętrzne będą poddawane innym wyzwaniom, niż te stosowane w pomieszczeniach. Warto wiedzieć, czym dokładnie się od siebie różnią.

Czytaj dalej